+36-30-529-0085 - - - INGYENES SZÁLLÍTÁS - - - JELENLEG VÁRHATÓ ELKÉSZÍTÉSI IDŐ: 10 munkanap - - - info@petart.hu

A kutyák – a háziasításuktól kezdve – mindig fontos szerepet töltöttek be az ember életében. Egyszerre voltak védelmezők és vadásztársak, de csak később, évszázadok alatt váltak jó barátokká, kedvencekké és igazi családtagokká. Nem csoda, hogy a legjobb ajándék kutyásoknak egy-egy jól sikerült állatportré!

Kezdetben még munkakutyák voltak

Ahogy a szeretteinket, úgy a kutyáinkat is annyiszor örökítjük meg a jövő számára, ahányszor csak lehetséges. Korábban festőművészek keze alól kerültek ki a kutya festmények a házi kedvencekről. Az első időkben vadászjelenetek kulisszái között mutatták meg a kutyákat, de idővel már a nemesemberekről készült életképeken is megjelentek a kedvencek.

Állatportrék az örökkévalóságnak

Az egyik első, legismertebb kutya festmény a reneszánsz idején készült „Az Arnolfini házaspár” című alkotás, melyet Jan Van Eyck festett még 1434-ben. Különlegessége, hogy a házaspár lábánál látható kiskutya a hűséget és a családi békét szimbolizálja. A későbbiekben egyre több olyan állatportré készült, amin már nem az ember „kiegészítőjeként”, hanem a festmény főszereplőjeként jelenik meg a kutya, hogy a család akkor is emlékezhessen rá, ha már nincs az élők sorában. Később gyakran gyermekek társaságában örökítették meg a kutyákat, tovább emelve státuszukat a családon belül, főleg a viktoriánus kortól.

Az Arnolfini házaspár

Idővel kiderült, hogy személyiségük is van!

Annak idején a kutya csupán egy állat volt a gazdája szemében, de ez a kép mára jócskán megváltozott, az ebek igazi családtaggá váltak. Először a nagyvárosokban élő gazdik körében alakult ki ez a gondolkodásmód. Menet közben – ahogy a tudósok vizsgálták a kutyákat – kiderült, hogy valódi személyiséggel is rendelkeznek, nemcsak abból a szempontból, hogy milyen feladatra lettek kitenyésztve (őrző-védő, terelő, vadász), hanem vannak köztük élénkebb, nyugodtabb, gátlásosabb illetve lobbanékony típusúak is. Ennek tudatában nem csoda, hogy a legnagyobb festők is megörökítették kedvenceiket állatportrékon. Frida Kahlo és Salvador Dali is örömmel készített kutya festményeket, de Pablo Picasso egy egész, mára kultikussá vált képsorozatot szentelt imádott tacskójának, Lumpnak.

Frida Kahlo

Egy szép állatportré visszahozza életünkbe a régmúlt luxusát

Mostanság főleg az okostelefonunk segítségével kapjuk le a vidám, vagy épp szívhez szóló, megható pillanatokat, melyekre örökké emlékezni szeretnénk. A mobiltelefon gyártók jól tudják ezt, többek között emiatt is fejlesztik a fényképező funkciókat. Sokan vannak, akik ki is nyomtatják ezeket a fotókat és ezeket rakják fel a falra, de az olcsó, digitális megoldások térhódítása mellett ismét egyre nagyobb értékké válnak a művészi alkotások, kutya festmények, ami nem csoda, hiszen egy igazi festőművész által készített állatportré a lehető legcsodálatosabb ajándék kutyásoknak. Nemcsak azért, mert már maga a festmény is különleges élményt nyújt, de egy művész szemén át nézve kedvencünket, még inkább elmélyül iránta érzett szeretetünk, hiszen tudjuk, nemcsak mi látjuk benne a játékosságot, pajkosságot, vagy éppen a finom melankóliát.

Kutya festmény az angol királynő ajánlásával!

A brit uralkodók mindig is nagy állatbarátok voltak, de II. Erzsébetet sokáig egész falka kutya követte mindenhová. Nem meglepő módon, az angol királynő több állatportrét is rendelt már kedvenc festőjétől, amelyeken imádott corgi kutyusait örökítették meg. Mivel a brit uralkodó igazi stílusikonnak számít, érdemes követni ezt a szokását!

Csatlakozz facebook oldalunkhoz: